توجه ! ... این سامانه آزمایشی بوده و هیچگونه رزروی انجام نمی شود.

در هر ساعت از شبانه روز اماده پاسخگویی به شما هستیم.

بابلسر

اطلاعات عمومی بابلسر

طول جغرافیایی بابلسر 52 درجه و 39 دقیقه و عرض آن 36 درجه و 42 دقیقه است، ارتفاع شهر 7 متر بالاتر از سطح دریای خزر و 22 متر پایین تر از سطح دریاهای آزاد قرار دارد
حدود شهرستان بابلسر، از شمال به دریا از شرق به جویبار از جنوب شرقی به قائمشهر از جنوب به بابل و از غرب به محمود آباد و از جنوب غرب به آمل مشرف می باشد و مركز سیاسی اداری آن شهر بابلسر است

اقتصاد بابلسر
محصول عمدة شهرستان بابلسر برنج ، غلات ، پنبه و کنف است . باغ میوه (مرکبات ، هلو و آلوچه ) فراوان دارد و ازگیل و انار جنگلی آن معروف است . شیلات در آنجا تأسیساتی دارد و شکار مرغابی در فریدون کنار صورت می گیردبازارهای هفتگی روستایی پنجشنبه بازار در بِهْ نَمیر، سه شنبه بازار یا میربازار در کَلِه بَسْت و سه شنبه بازار در پازْوار برپا می شود.

ناهمواریهای بابلسر

از نظر توپوگرافی همه بابلسر در بخش جلگه‌ای و در موقعیت ساحلی قرار دارد و از لحاظ ناهمواری عوارض برجسته توپوگرافیک در آن دیده نمی‌شود. تقریباً هموار بوده و با شیب ملایمی از سوی رشته کوههای البرز به سوی دریای خزر امتداد دارد. بلندای شهر هفت متر بالاتر از سطح دریای خزر و ۲۱ متر پایین‌تر از سطح دریاهای آزاد قرار دارد. سطح شهرستان بابلسر را دشت فرا گرفته‌است و به جز ناحیه ساحلی و زمینهای کناره رودخانه بابلرود دیگر زمینهای شهرستان دارای شیب ۱ تا ۳ درصد است

جاذبه های گردشگری بابلسر

بابلسر در حاشیه بزرگترین دریاچه ی جهان و سواحل زیبای آن قرار دارد و به سبب دوری از كوه و نزدیكی به دریا با هوای بسیار معتدل، یكی از مهمترین مناطق گردشگری و مهمان پذیر كشور می باشد كه از سوی سازمان ایرانگردی و جهانگردی به عنوان یك قطب بزرگ گردشگری برگزیده شده است

کوهی خیل

کوهی‌خیل یکی از شهرهای استان مازندران استاین شهر مرکز بخش گیل‌خوران شهرستان جویبار است. با توجه به نزدیکی به شهر جویبار از مناطق اقتصادی ابن نواحی به ‌شمار می‌آید. کوهی خیل از شمال به جاده مواصلاتی ساری - بابلسر متصل است این جاده یکی از مهمترین جاده های استان مازندران می باشد که از شرق به استان گلستان و از غرب به استان گیلان منتهی می گردد.

باغ وحش بابلسر

باغ‌ وحش بابلسر باغ ‌وحشی خصوصی واقع در خیابان دریا در نزدیکی مرکز سرطان‌ شناسی بابلسر ‌است. این باغ ‌وحش که از آن با عنوان پارک ‌وحش نیز یاد می‌شود از حیواناتی همچون گوش سیاه که نوعی گربه وحشی است، خرس، میمون، چهار قلاده شیر، شتر، چهار گرگ بالغ و … نگهداری می کند

منطقه ساحلی میرود  بابلسر

منطقه نمونه گردشگری ۴۰۰ هکتاری میرود بهنمیر از توابع بابلسر دو کیلومتر از جاده اصلی بهنمیر فاصله دارد منطقه گردشگری میرود از جمله جاذبه های گردشگری و توریستی زیبا در استان مازندران است که فضای سرسبز و جنگلی همراه با پارک کودک در کنار دریا، زیبایی خاصی به این منطقه بکر داده استبهنمیر که در شهرستان بابلسر واقع شده‌ است در چهار راهی قرار دارد که از یک سو به بابلسر، از سویی به بابل، از سویی به کیاکلا و قائمشهر و از سوی دیگر به جویبار و ساری مرتبط می‌شود.

منطقه توریستی کرفون  بابلسر

کرفون در ۱۳ کیلومتری بابلسر در جاده ساحلی به سمت ساری واقع شده است منطقه ای بکر و زیبا با دریایی واقعا زیبا و بی خطر و ساحلی ماسه ای که آرامش خوبی برای کسانی که طالب آرامش هستند دارد. بهنمیر یکی از شهرهایی است که از طریق محله میرود و کرفون که یک منطقه گردشگری محسوب می شود به دریا متصل است و منظره جنگل و دریا در کنار هم هر ساله مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

شهرک خزرشهر  بابلسر

شهرک خزرشهر که یک شهرک‌ ساحلی است در کیلومتر ۶ جاده بابلسر به فریدونکنار واقع شده است. خزرشهر در ایام تعطیلات و تابستان میزبان عده زیادی از گردشگران است. شهرک خزرشهر از دو بخش شمالی و جنوبی تشکیل شده است.شهرک خزرشهر با توجه به مسیر سه ساعته ای که با تهران دارد در ایام تعطیلات و تابستان میزبان گردشگران داخلی و توریست های زیادی است چرا که خزرشهر از هوای پاکیزه و دریا پاکی و کم خطری برخورار است. در خزرشهر در تابستان طرح دریا برای مردان و زنان برپا می شود.خزرشهر جنوبی دقیقا روبروی خزرشهر شمالی در آن سوی جاده مابین بابلسر و فریدونکنار است.

پارک و اسکله قایقرانی

یکی از مهمترین عواملی که باعث زیبایی شهر بابلسر گردیده است گذشتن رودخانه بابلرود از مرکز این شهر می باشد. رودخانه ای بسیار زیبا که جریان بسیار آرام آب آن آرامش خاصی به آن بخشیده است. امکانات بسیار خوبی نیز در کنار این رودخانه جهت استفاده مسافران ایجاد شده است. امکاناتی چون اسکله های قایق رانی، پدالو، سفره خانه، قلیان سرا، رستوران، کافی شاپ و پارک و فضای سبز اطراف رودخانه مکانی بسیار خوب جهت تفریح و استراحت می باشد. در انتهای مسیر رودخانه بابلرود و پس از گذر از اسکله های قایقرانی اطراف رودخانه به سواحل زیبای دریای بابلسر می رسیم.رودخانه بابلرود در بابلسر که شهر را به قسمت تقسیم کرده است با دو پل به یکدیگر متصل شده اند. از پل اول تا انتهای رودخانه یعنی پس از پل دوم در دو طرف دارای فضایی برای اقامت مسافران با امکانات نامبرده در فوق است.

ساختمان سازمان مرکزی دانشگاه مازندران

یکی از قدیمی‌ترین (و تا چند سال گذشته بلندترین) ساختمانهای این شهر است که در زمان‌های گذشته به‌عنوان استراحتگاه تابستانی رضاشاه و محمدرضاشاه پهلوی به کار می رفت.

لنگرگاه تفریحی بابلسر

رودخانه بابلرود از میان شهر بابلسر می‌گذرد. وجود این رودخانه یکی از دلایل جذابیت این شهر در میان شهرهای مازندران برای گردشگران و حتی خود مازندرانی‌ها است. چرا که هیچکدام از رودهای جاری در استان مازندران امکانات رفاهی مشابه بابلرود در بابلسر (مانند قایق‌های تفریحی و...) ندارند.

این رود یکی از رودخانه‌های مهم کشور است که از بلندی‌های البرز در جنوب شهر بابل سر چشمه گرفته و در شهرستان بابلسر به دریا می‌ریزد و شهر بابلسر را به دو بخش خاوری و باختری تقسیم می‌کند.

آرامش رود در محل پیوستن به دریا آرامشی را به آب بخشیده و همگام با جزر و مد دریا آب آن نیز دارای سطح بلندای متغیر می‌باشد. دو پل زیبای تاریخی نیز دو سوی شهر را به هم می پیوندند. در حال حاضر بستان‌های پیرامون رود و اسکله‌های قایق‌ها در دو سوی آن در روزهای تعطیل سال میلیونها گردشگر را به خود جذب می‌نماید. رودخانه بابلرود در بابلسر به خاطر شرائط ویژه طبیعی و داشتن تفریحگاه‌ها، اقامتگاه‌ها و اماکن پذیرائی برای برنامه ریزی ساخت اسکله‌های تفریحی برای قایقهای تندرو مساعد است. کرانه‌های بابلرود در بابلسر علاوه بر استفاده تفریح‌گاهی، این رود برای ورزشهای آبی نظیر اسکی روی آب و قایقرانی در کلاسهای گوناگون نیز مناسب می‌باشد.

یکی از مکان‌های مهم گردشگری در بابلسر، اسکله ساحلی آن است که هر ساله شمار زیادی از مسافران را به خود جذب می‌کند. البته این اسکله جنبه تجاری ندارد و بیشتر به عنوان یکی از مکان‌های گردشگری مورد استقبال قرار می‌گیردهمچنین در این اسکله، از سنگهایی به عنوان موج شکن بهره گرفته شده‌است که در نوع خود بسیار زیبا می‌باشد. یکی از دلایل بهره گیری از این موج‌شکن‌ها، جلوگیری از نفوذ آب در بخشی از منطقه و پارک نزدیک آن می‌باشد. از نکات قابل توجه در شهر بابلسر، پل اصلی آن مشهور به پل فلزی است. این پل یکی از اتصالات مهم میان خاورو باختر بابلسر است. این پل در سال ۱۳۱۳ با کسب اجازه از آقای سید مصطفی صالحی، و به دست آلمانیها ساخته شد.

از دیگر عواملی که باعث جذب گردشگر در این شهر شده‌است، برپایی جشنوارهٔ پیکره‌های شنی در این شهر است. جشنوارهٔ پیکره‌های شنی یکمین بار در امرداد ماه ۱۳۸۴ در کشور و در بابلسر برگزار شد که گردشگران زیادی حتی از بیرون کشور برای دیدن این نمایشگاه وارد شهر شدند. از آن پس همه ساله و در فصل تابستان، این نمایشگاه در بابلسر برگزار می‌شود و هنرمندان در آن آثار خود را به نمایش می‌گذارند.

بازارها

بابلسر دو بازار اصلی دارد: بازار ولی عصر و بازار امام خمینی

بازار ولی عصر: دارای دو راه اصلی است یکی از درها در خیابان شهید رجائی و راه دیگر که اصلی تر است در خیابان شهید بهشتی روبروی مسجد جامع است.

 

بازار قدیمی امام خمینی : یک ورودی در خیابان شهید رجائی و دیگری در کنار پاساژ طیری


لینک دانلود اپلیکیشن اطلاعات جامع گردشگری ایران گشت

اقامتگاه ها در بابلسر

هاستل ماهور

هاستل ماهور

متل اسپیناس  - بابلسر

متل اسپیناس - بابلسر

ویلاچهارخواب_دریاکنار "شهرک صفاییه" (کد81)

ویلاچهارخواب_دریاکنار "شهرک صفاییه" (کد81)

ویلا سه خوابه _دریاکنار (کد80)

ویلا سه خوابه _دریاکنار (کد80)

ویلا دو خواب _دریاکنار(کد 79)

ویلا دو خواب _دریاکنار(کد 79)

ویلا سه خواب_دریا کنار (کد77)

ویلا سه خواب_دریا کنار (کد77)

هتل شوکا _ بابلسر

هتل شوکا _ بابلسر

هتل میزبان بابلسر

هتل میزبان بابلسر