در سفر با اتوبوس چه کنیم؟

شنبه 25 آبان 1398 0 نظر توسط مدیر 506 مشاهده

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای رفتن به دیگر شهرها به فکر سفر با اتوبوس بی‌افتید. گاهی هیچ چاره‌ای به جز سوار شدن به اتوبوس برای رسیدن به مقصد ندارید. تمام بلیط های قطار یا هواپیما رزرو شده‌اند و تنها اتوبوس باقی مانده که شما را به مقصدتان می‌رساند. اما چه نکاتی را باید در سفر با اتوبوس رعایت کرد.

 به هرحال هیچ کس منکر معایب سفر با اتوبوس نیست اما شاید با رعایت چند نکات سفر بتوانید از سختی‌ها و عیب‌های اتوبوس کم کنید.

آسان گشت قصد دارد در  این مطلب نکاتی را سفر با اتوبوس را برای مسافران راحت‌تر می‌کند را به اشتراک بگذارد.

حالا که بلیط اتوبوس خود را خریده‌اید و مجبورید با این وسیله نقلیه سفر کنید. بهتر است که وسایل سفر خود را متناسب با نوع وسیله نقلیه خود انتخاب کنید. اگر چه برداشتن یک کوله پشتی سبک یا چمدان راحت چرخ دار و سبک که حمل و نقل راحت‌تری برایتان داشته باشد در همه سفرها مهم است. اما اگر قصد سفر با اتوبوس را دارید این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود..

به خاطر داشته باشید که اکثر اتوبوس‌ها صندوقی برای جاسازی چمدان شما دارند و می‌توانید با خیال راحت چمدانتان را در آنجا قرار دهید اما تا پایان سفر یا تا زمانی که قصد عوض کردن اتوبوس خود را نداشته باشید، امکان دسترسی به این چمدان نخواهید داشت. پس  بهتر است به جز یک چمدان که تمام وسایل خود را در آن گذاشته‌اید یک ساک یا کیف دستی پر از وسایلی که فکر می‌کنید در طول سفر مورد نیازتان می‌شود را با خود به درون اتوبوس ببرید. با این پیش بینی دیگر در طول سفر با اتوبوس نیازی به دسترسی به چمدان خود پیدا نخواهید کرد. یکی از دیگر مواردی که باید رعایت کنید قرار دادن تمام وسایل گرانقیمت یا باارزش در کیف دستی است که با خود به درون اتوبوس می‌برید. هیچ گاه مدارک شناسایی، طلا یا وسایل گرانقیمت خود را درون چمدان در صندوق بار اتوبوس نگذارید. رعایت احتیاط بهتر از پشیمانی خواهد بود.

وسایل مورد نیاز برای سفرهای طولانی با اتوبوس

اگر بلیط اتوبوس شما به گونه‌ای است که در شب در راه هستید یا سفرهای بسیار طولانی با اتوبوس دارید، بهتر است که وسایلی را از قبل برای سفر خود آماده کنید. اینکه چه وسایلی را در طول سفر با اتوبوس به همراه داشته باشید، در ادامه عنوان می‌کنیم.

یک روسری بزرگ یا پتوی مسافرتی نازک

از آنجایی که شب‌ها معمولاً سردتر و خنک‌تر از طول روز است، داشتن یک پتوی مسافرتی نازک یا روسری بزرگ که به روی خود بکشید می‌تواند موهبت بزرگی باشد. زیاد پیش آمده است که حتی کولری که در اتوبوس روشن می‌شود باعث سرما خوردن شما شود اما داشتن پتوی مسافرتی در کل سفری گرمتر و راحت‌تر را برای شما فراهم می‌آورد. امروزه پتوهای مسافرتی سبک با طرح‌های مختلفی را در بازار پیدا می‌کنید که می‌تواند همراه شما در سفر باشد. یک شال رودوشی نیز همان کار پتوی مسافرتی را برای شما انجام می‌دهد با این تفاوت که جای کمتری به نسبت پتوی مسافرتی در کیف شما اشغال می‌کند. اینکه کدام روانداز را انتخاب کنید به گنجایش کیف دستی و امکانات خودتان بستگی دارد.

 

آسان گشت

 

بالشت‌های مسافرتی

از جمله وسایلی که برای سفر با اتوبوس وجود دارد. بالشت‌های مسافرتی است. داشتن یک بالشت کوچک گزینه خوبی برای داشتن خوابی راحت در اتوبوس است. امروزه حتی بالشت‌هایی بادی با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف را پیدا می‌کنید که می‌تواند به راحتی کوچک و جمع شده و در کیفتان قرار بگیرد. هر زمان هم که نیاز پیدا کردید می‌توانید آن را باد کرده و به عنوان بالشت دورگردنی بر روی صندلی‌های اتوبوس استفاده کنید.

 

آسان گشت

 

داشتن بطری آب معدنی

اگر یادتان رفته است که با خود بطری آب به همراه بیاورید می‌توانید در استراحتگاه‌های بین راه برای خود یکی تهیه کنید. همچنین اکثر اتوبوس‌ها امروزه در امکاناتی که برای مسافرانشان فراهم می‌کنند تهیه بطری آب معدنی را به عهده می‌گیرند. می‌توانید برای اطمینان بیشتر از کمک راننده یا مهماندار اتوبوس این موضوع را پرس و جو کنید.

لباس‌های راحتی

یادتان باشد که برای ساعت‌های طولانی شاید ۱۰ ساعت مجبور باشید که در صندلی اتوبوس بنشینید. بنابراین پوشیدن لباس راحتی می‌تواند به راحتی بیشتر شما کمک کند. از پوشیدن لباس‌های تنگ یا کفش‌های پاشنه دار خودداری کنید. کفش‌هایی بپوشید که پاهایتان را اذیت نکنند و باعث رسیدن هوا به پاهایتان شوند.

خوردن غذا یا اسنک‌ها

گاهی ممکن است سفر شما بسیار طول بکشد و اتوبوس برای صرف ناهار یا شام در جایی نگه ندارد. برای این مواقع بهتر است که همیشه در با خود اسنک‌ها و تنقلات انرژی زا مانند انواع آجیل‌ها و میوه‌ها به همراه داشته باشید. طولانی بودن زمان سفر با اتوبوس نیز می‌تواند شما را خسته کند. در این مواقع داشتن تنقلاتی همچون چیپس یا دیگر اسنک‌ها می‌تواند شما را سرگرم نگه دارد.

سرگرمی داشتن

در هر حال در سفرهای طولانی با اتوبوس خسته خواهید شد. زمان برایتان به کندی می‌گذرد و شما را کلافه می‌کند. در این جور مواقع بودن بازی یا سرگرمی به شما کمک می‌کند تا گذر زمان را فراموش کنید. اگر تبلت یا گوشی هوشمند دارید با آن‌ها بازی کنید. بهتر است کتاب در اتوبوس نخوانید. چرا که بودن سر به طور مداوم رو به پایین باعث ایجاد سرگیجه شما می‌شود. وقت خود را با تماشای مناظر بیرون بگذرانید یا در اتوبوس فیلم ببینید! بسیاری از اتوبوس‌ها برای مسافرانشان فیلم‌های سینمایی روز را پخش می‌کنند. به این صورت زمان خود را بگذرانید.

به همراه داشتن یک سوت

اگر خانم هستید و به تنهایی سفر می‌کنید داشتن یک سوت که در جیب خود مخفی کرده‌اید حس امنیت بیشتری به شما می‌دهد. هرچند امیدواریم که هیچ گاه به آن نیاز پیدا نکنید اما همواره به فکر امنیت خود باشید.

 

آسان گشت

 

داشتن اپلیکیشن مسیریابی در گوشی همراه

قبل از شروع سفر برای گوشی خود یک اپلیکیشن جی پی اس دار نصب کنید تا مسیر و موقعیت شما را در جاده نشان دهد. با این کار می‌توانید مکان خود را حتی برای دوستان یا خانواده‌تان به اشتراک بگذارید و از موقعیت خود اطلاع پیدا کنید.

وسایل کوچک درون کیف دستی

 

درون کیف دستی‌تان را با وسایلی همچون عینک آفتابی، چشم بند، دستمال کاغذی تمیز، ژل ضدعفونی کننده دست و تجهیز کنید. در طول سفر ممکن است که به آنها نیاز پیدا کنید. همچنین اگر در اتوبوس حالت تهوع به شما دست می‌دهد بهتر است که از داروخانه قبل از سفر قبل ضد تهوع در اتوبوس را خریداری کرده و بخورید تا به مشکلی برنخورید.

منبع: ویکیپدیا

با رزرو محل اقامت خود در آسان گشت، با اطمینان و بدون دغدغه نسبت به محل اقامت خود، سفر کنید.